Skip to main content

نصب نرم افزار از طریق وب

پس از تنظیم آدرس آی پی و پسورد ادمین به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://[IP Address]:8001/

سپس بر روی Goto Panel کلیک کنید و با یوزرنیم admin و پسورد وارد شده در مرحله قبل لاگین شوید. هم اکنون باید به صفحه مربوط به نصب نرم افزار هدایت شوید. در قدم اول توافق نامه مجوز کاربر را به دقت مطالعه نموده وپس از تائید آن به مرحله بعد بروید.

در این مرحله کد لایسنس تان را وارد کنید و صحت آن را بررسی کنید. شما میتوانید از کد لایسنس تستی ۱۴ روزه استفاده نمائید. برای دریافت کد لایسنس به واحد پشتیبانی تیکتی ارسال کنید.

پس از وارد کردن کد لایسنس معتبر نوبت به وارد کردن هاست نیم FQDN سرور میرسد. برای ثبت بر روی submit و سپس بر روی Next کلیک کنید.

هم اکنون باید آدرس و یوزنیم و پسورد vCenter خود را وارد کنید. نرم افزار VmBox به طور دائم با vCenter در ارتباط خواهد بود و تمامی عملیات با استفاده از این یوزر انجام خواهد گرفت. میتوانید از یوزری به غیر از administrator استفاده نمائید ولی تنها در صورتی که یوزر وارد شده دسترسی کافی برای انجام عملیات داشته باشد.

نکته بسیار مهم، ارتباط امن بین نرم افزار و vCenter میباشد. برای ایجاد ارتباط SSL باید Certificate مربوط به نرم افزار vCenter خود را طبق آموزش چگونه فایل CRT نرم افزار vCenter را دانلود کنیم؟، این فایل را دانلود کرده و در فیلد آخر انتخاب کنید. درصورتی که میخواهید نرم افزار از ارتباط امن استفاده نکند میتوانید تیک مربوط به ارتباط امن را بردارید.

caution

کاربران عزیز خواهشمندیم همیشه از ارتباطات امن SSL برای ایجاد ارتباط بین سرور های خود استفاده نمائید. برخی از نرم افزار های مشابه از ارتباط غیر امن مابین سرور ها استفاده می نمایند که در صورت شنود توسط افراد غیر مجاز، اطلاعات به سرقت رفته و به سرور vCenter دسترسی پیدا می کنند. تنها راه حل، استفاده از SSL می باشد.

در مرحله بعدی پس از بررسی اتصال بین نرم افزار VmBox و vCenter روی Finish کلیک کنید.

در نهایت نرم افزار بصورت کامل نصب شده و پس از چند دقیقه آماده بهره برداری می باشد.